Jak vznikl motiv ovce?

10.08.2021

Ovce mám ráda. Jsou svéhlavé, zvědavé, klidné. Ráda je znovu a znovu kreslim, jako bych je chtěla víc poznat. Než začnu malovat, prohlížím si velké množství obrázků,  fotografií - a úplně nejlepší je, když je můžu vidět. Před dlouhou dobou jsem měla možnost sedět na stráni v trávě nad jednou beskydskou vesničkou mezi pasoucím se menším stádem. Ráda na to vzpomínám, vzpomínám i na neklid, když se na mě postupně chodily dívat. Ta společná přítomnost ve mě zůstala.

Vzniklo několik kreseb ovcí, vyzkoušela jsem si svou fantazii při kombinaci ovčí hlavy a květin, kresbu ovce vystupující z tmaveho prostoru (nebo se do něj nořícího). 

Po nápadu vytvářet kreativní vyšívací tašky jsem okamžitě přemýšlela o motivu rozpustilé ovce, která bude pózovat ve svetru. Svetr se nepodařilo uplést, protože se mi ovce zamotala do klubíčka. A už v něm zůstala... a sluší jí to v něm. A sluší jí to i na tašce, jak o tom svědčí spousta fotek. Tašku jsem vyšívala a fotila u mojí mámy a za plotem se pásly sousedovy ovce.